Class 1A | ||||
---|---|---|---|---|
Rank-School | FPV | Rcd | TP | Pvs |
1. Pikeville | (16) | 7-0 | 168 | 1 |
2. Lou. Ky. Country Day | - | 7-0 | 136 | 2 |
3. Hazard | (1) | 5-2 | 112 | 4 |
4. Campbellsville | - | 5-2 | 104 | 3 |
5. Paintsville | - | 5-2 | 93 | 5 |
6. Newport Central Catholic | - | 5-2 | 89 | 6 |
7. Williamsburg | - | 5-2 | 57 | 7 |
8. Raceland | - | 4-3 | 48 | 9 |
9. Pineville | - | 6-1 | 43 | 10 |
10. Bethlehem | - | 5-1 | 25 | NR |
Others receiving votes: Crittenden Co. 18. Berea 14. Eminence 12. Lou. Holy Cross 10. Ludlow 1. Nicholas Co. 1. Fulton Co. 1.
Class 2A | ||||
---|---|---|---|---|
Rank-School | FPV | Rcd | TP | Pvs |
1. Somerset | (14) | 7-0 | 167 | 1 |
2. Mayfield | (2) | 6-1 | 150 | 2 |
3. Lex. Christian | - | 6-1 | 130 | 3 |
4. Breathitt Co. | (1) | 7-0 | 115 | 4 |
5. Owensboro Catholic | - | 6-1 | 96 | 5 |
6. Murray | - | 6-1 | 89 | 6 |
7. Caldwell Co. | - | 6-2 | 66 | 7 |
8. Beechwood | - | 3-4 | 44 | 8 |
9. Lloyd Memorial | - | 5-2 | 22 | NR |
10. Shelby Valley | - | 6-2 | 17 | NR |
Others receiving votes: Newport 14. Middlesboro 8. Todd Co. Central 7. West Carter 4. Martin County 3. Danville 2. Walton-Verona 1.
Class 3A | ||||
---|---|---|---|---|
Rank-School | FPV | Rcd | TP | Pvs |
1. Bell Co. | (13) | 7-0 | 158 | 1 |
2. Belfry | (1) | 4-2 | 132 | 2 |
3. Lou. DeSales | (3) | 5-2 | 127 | 3 |
4. Ashland Blazer | - | 6-1 | 106 | 5 |
5. Glasgow | - | 6-1 | 102 | 4 |
6. Mercer Co. | - | 6-1 | 79 | 6 |
7. Russell | - | 6-1 | 65 | 7 |
8. Lou. Christian Academy | - | 4-4 | 39 | 8 |
9. Paducah Tilghman | - | 5-2 | 33 | 9 |
(tie) Elizabethtown | - | 5-2 | 33 | 10 |
Others receiving votes: Taylor Co. 23. Bardstown 21. Pike Co. Central 13. Trigg Co. 3. East Carter 1.
Class 4A | ||||
---|---|---|---|---|
Rank-School | FPV | Rcd | TP | Pvs |
1. Boyle Co. | (16) | 7-0 | 169 | 1 |
2. Johnson Central | (1) | 7-0 | 151 | 2 |
3. Franklin Co. | - | 7-0 | 133 | 3 |
4. Wayne Co. | - | 5-1 | 93 | 5 |
5. Madisonville-North Hopkins | - | 7-1 | 87 | 7 |
6. Lex. Catholic | - | 4-3 | 85 | 4 |
7. Logan Co. | - | 6-1 | 61 | 8 |
8. Corbin | - | 4-2 | 59 | 9 |
9. Hopkinsville | - | 5-3 | 47 | 6 |
10. Harlan Co. | - | 6-1 | 32 | 10 |
Others receiving votes: Lou. Central 12. Lou. Waggener 4. Scott 2.
Class 5A | ||||
---|---|---|---|---|
Rank-School | FPV | Rcd | TP | Pvs |
1. Cov. Catholic | (13) | 8-0 | 166 | 1 |
2. Frederick Douglass | (4) | 7-0 | 157 | 2 |
3. Scott Co. | - | 7-1 | 122 | 3 |
4. Bowling Green | - | 4-2 | 111 | 4 |
5. South Oldham | - | 7-1 | 100 | 5 |
6. South Warren | - | 6-1 | 71 | T7 |
(tie) Owensboro | - | 6-1 | 71 | 6 |
8. Pulaski Co. | - | 7-1 | 60 | T7 |
9. Conner | - | 7-1 | 41 | 9 |
10. Highlands | - | 5-3 | 18 | NR |
Others receiving votes: Lou. Fairdale 6. Grayson Co. 5. East Jessamine 5. Graves Co. 2.
Class 6A | ||||
---|---|---|---|---|
Rank-School | FPV | Rcd | TP | Pvs |
1. Lou. Male | (16) | 7-0 | 167 | 1 |
2. Lou. Trinity | (1) | 6-2 | 147 | 2 |
3. North Hardin | - | 7-0 | 134 | 3 |
4. Central Hardin | - | 7-0 | 110 | 4 |
5. Lou. DuPont Manual | - | 6-1 | 103 | 6 |
6. Lou. St. Xavier | - | 4-3 | 84 | 5 |
7. McCracken County | - | 5-2 | 57 | 7 |
8. Lou. Fern Creek | - | 6-2 | 46 | 9 |
9. Henderson Co. | - | 6-1 | 41 | 8 |
10. Simon Kenton | - | 4-3 | 19 | NR |
Others receiving votes: Lou. Ballard 11. Lou. Butler 9. Ryle 4. Bullitt East 2. Oldham Co. 1.